Ledai ir šaldyti desertai

Ledų ir šaldytų desertų gamintojams siūlome įvairius maisto priedus, tokius kaip emulsikliai, cukraus pakaitalai, mikroorganizmų kultūros, maisto dažikliai, stabilizavimo emulgavimo sistemos, tirštikliai, vaisių bei daržovių milteliai.

Cukraus pakaitalai

Maisto produktų gamintojams galime pasiūlyti cukraus pakaitalų, tokių kaip fruktozė, ksilitolis, polidekstrozė, laktitolis.

Emulsikliai

Siūlome visą eilę emulsiklių, kurių savybė surišti riebalus ir vandenį yra labai svarbi maisto produktų gamyboje. Emulsiklių pagalba stabilizuojama riebalinė emulsija, palengvinama žemo riebumo produktų gamyba, pagerinamas grietinėlės išplakimas, padidinamas aeruotų produktų, ypač šaldytų desertų, stabilumas, atsirandant galimybei įplakti norimą oro kiekį į masę bei pagerinti jų tirpimo savybes.

Mikroorganizmų kultūros

Pienarūgštės – liofilizuotos arba šaldytos mezofilinės bei termofilinės pieną rauginančios kultūros, kurios gali būti naudojamos valgomųjų ledų gamyboje.

Probiotinės – teigiamą poveikį sveikatai darančios bakterijos, kurios šiandien plačiai naudojamos pieno pramonėje, maisto papilduose ir maisto produktuose.

Gausios studijos „in vitro“ su gyvūnais ir žmonėmis įrodė, kad reguliarus probiotinių kultūrų vartojimas stiprina imuninę sistemą ir mažina virškinimo sutrikimus. 

Maisto dažikliai

Siūlome visą asortimentą maistinių dažiklių bei augalinės kilmės dažančių ekstraktų, kuriuos naudojant gaunama plati gama atspalvių, atitinkančių gaminamo produkto aromatą bei skonį. 

Renkantis dažiklius reikia įvertinti gamybos sąlygas, gaminamo produkto sudėtį, įpakavimo medžiagas bei produkto galiojimo laiką. Priklausomai nuo gaminamo produkto sudėties, siūlome naudoti dažiklius, tirpius vandenyje arba tirpius riebaluose.

Esant poreikiui naudoti dažiklius, kurie neženklinami E raidėmis, galime pasiūlyti dažančius ekstraktus, kurie yra pagaminti iš vaisių, daržovių, uogų bei prieskoninių žolelių, naudojant paprasčiausią ekstrakcijos metodą. Perdirbant tokias žaliavas kaip morkos, dažinis dygminas, ilgoji ciberžolė, raudonieji kopūstai, špinatai ir daugelį kitų, gaunami įvairūs atspalviai nuo gelsvų, rusvų, žalsvų iki rudų.

Glaudžiai bendradarbiaudami su savo tiekėjais ir remdamiesi jų žiniomis bei patirtimi, teikiame gamintojams įvairiapusę technologinę pagalbą dėl mūsų siūlomų maistinių dažiklių panaudojimo.

Stabilizavimo emulgavimo sistemos

Tai lengvai naudojami atskirų funkcinių ingredient (tirštiklių, emulsiklių, konservantų, ir t.t.) mišiniai, užtikrinantys maisto produktų su norimomis savybėmis pagaminimą bei sumažinantys dozavimo klaidų galimybę. Specialiai parinkti ingredientai sumaišomi tam tikromis proporcijomis kad gauti optimalų efektą. Maišomų ingredientų suderinamumas užtikrina mažesnę funkcinės sistemos dozaciją, kas lemia mažesnę produkto savikainą.

Tirštikliai

Hidrokoloidai yra vandenyje tirpūs polisacharidai, kuriuos naudojant mažomis dozuotėmis gaunamas stiprus funkcinis (tirštinimo, gelio sudarymo ar stabilizavimo) efektas. Įvairių maisto produktų gamybai siūlomi šie tirštikliai:

  • karageninai, kurie gaunami iš raudonųjų jūros dumblių. Dažniausiai tai visų trijų karageninų rūšių –kappa, iota, lambda – mišiniai. Dėl puikios sąveikos su mėsos baltymais karageninai plačiai naudojami mėsos produktų gamyboje. Jie suteikia produktui norimą konsistenciją, gerai riša drėgmę, stabdo sinerezės procesus;
  • saldžiųjų ceratonijų derva (Locust Bean Gum) – tai stabilizatorius, tirštinimo agentas bei tekstūros modifikatorius, gaunamas iš saldžiavaisio pupmedžio sėklų. Naudojamas mišiniuose su kitais hidrokoloidais, šis ingredientas suteikia geliui stiprumą bei norimą struktūrą;
  • guaro derva, gaunama iš guaro krūmo sėklų. Tai vienas rentabiliausių tekstūratorių, suteikiančių norimą produkto klampumą esant žemai temperatūrai. Jis puikiai veikia naudojamas kartu su ksantano derva;
  • ksantano derva. Šį hidrokoloidą gamina mikroorganizmas Xanthomonas campestris fermentacijos proceso metu. Tai puikus tirštiklis, ypač efektyvus vandeninėse emulsijose bei suspensijose, pasižymintis dideliu stabilumu plačiose temperatūrų bei pH reikšmių ribose.
  • alginatai gaunami iš rudųjų jūros dumblių, plačiai naudojami kaip stabilizuojantis, tirštinantis bei gelį sudarantis agentas.

Vaisių bei daržovių milteliai

Vaisių ir daržovių milteliai gaminami džiovinant vaisių ir daržovių sultis arba minkštimą.

Džiovinimui naudojami 4 metodai:

  • šaltas džiovinimas išpurškiant;
  • džiovinimas išpurškimo būdu žemoje temperatūroje;
  • vakuuminio džiovinimo metodas;
  • būgninio džiovinimo būdas.

Visi šie metodai leidžia pasiekti reikiamus skonio, struktūros, smulkumo bei tirpumo rodiklius.

Mūsų tiekėjų turima unikali gamybos įranga leidžia pagaminti miltelius šalto džiovinimo būdu, kuris yra unikalus ir retas pasaulyje. Taip pagaminti produktai būna ryškių spalvų ir ypač “šviežio” skonio. Šaltas džiovinimo būdas yra naudojamas gaminant vaisių ir daržovių miltelius, skirtus kūdikių ir vaikų maistui, nes džiovinant tokiu būdu, produkte maksimaliai išlieka vertingiausios maistinės medžiagos. 

Be standartinių produktų, galime pasiūlyti vaisių ir daržovių miltelius su didesniu ar mažesniu vaisių ir daržovių kiekiu juose, kartu panaudojant skirtingus nešėjus.Naudojant įvairių dydžių sietus, gaunami įvairaus smulkumo produktai – nuo dribsnių ir granulių iki miltelių.