Pieno pramonė

Pieno produktų gamintojams siūlome įvairius maisto priedus, tokius kaip antimikrobinės sistemos, cukraus pakaitalai, emulsikliai, fermentai, maistinės skaidulos, mikroorganizmų kultūros, mitybinės terpės, maisto dažikliai, stabilizavimo emulgavimo sistemos, tirštikliai, vaisių bei daržovių milteliai.

Antimikrobinės sistemos

Raugintų pieno produktų bei fermentinių sūrių gamybai siūlome naudoti bakterinės kilmės apsaugines kultūras, kurios kontroliuoja patogeninių bei maisto gedimą sukeliančių mikroorganizmų augimą.

Nokinamų sūrių paviršiaus apdorojimui siūlome naudoti natamiciną, kuris apsaugo nuo pelėsių bei mielių augimo ant sūrių paviršiaus.

Nizinas stabdo maisto produktų gedimą sukeliančias Gram+ bei patogenines bakterijas.

Fermentatai – daugiafunkciniai ingredientai, kurių sudėtyje yra fermentacijos procese susidariusių metabolitų (orgainės rūgštys, peptidai, aromatiniai junginiai), kurie atlieka šias funkcijas:

  • pagerina produkto skonį bei konsistenciją;
  • emulsijai suteikia stabilumo;
  • riša sausas medžiagas ir vandenį;
  • padeda išlaikyti produktų šviežumą bei skonines savybes ilgesnį laiką.

Taip pat siūlome ir kitų antimikrobinių preparatų, kurių pritaikymas priklauso nuo galutinio produkto bei technologinio proceso sąlygų.

Glaudžiai bendradarbiaudami su savo tiekėjais ir remdamiesi jų žiniomis bei patirtimi, teikiame gamintojams įvairiapusę technologinę pagalbą dėl mūsų siūlomų antimikrobinių preparatų panaudojimo.

Cukraus pakaitalai

Maisto produktų gamintojams galime pasiūlyti cukraus pakaitalų, tokių kaip fruktozė, ksilitolis, polidekstrozė, laktitolis.

Emusikliai

Siūlome visą eilę emulsiklių, kurių savybė surišti riebalus ir vandenį yra labai svarbi maisto produktų gamyboje. Emulsiklių pagalba stabilizuojama riebalinė emulsija, palengvinama žemo riebumo produktų gamyba, pagerinamas grietinėlės išplakimas, padidinamas aeruotų produktų, ypač šaldytų desertų, stabilumas, atsirandant galimybei įplakti norimą oro kiekį į masę bei pagerinti jų tirpimo savybes.

Fermentai

Pieną traukinantys fermentai (koaguliantai) naudojami varškės bei fermentinių sūrių gamyboje. Pieno fermentai gali būti įvairaus pieno sutraukinimo pajėgumo bei sudėties, taip pat skysti ir sausi.

Fermentų pagalba gaunama geresnė sūrių išeiga, taip pat pasiekiama norima sūrio kokybė bei konsistencija.

Pieno fermentus sudaro:

  • proteazė – tai pieną traukinantis fermentas, kuris veikia pirminėje traukinimo fazėje, kurios metu prasideda Kapa-kazeino hidrolizė, bei pagrindinio traukinimo metu;
  • peptidazė, amono-peptidazė ir lipazė – tai mikrobiologinės kilmės nokinimo fermentai, kurie veikia sūrio nokinimo proceso metu, suteikia sūriui norimą struktūrą, taip pat sumažina kartumą, suteikia aromatą bei skonį.

Siūlomi fermentai yra natūralūs gyvulinės kilmės (“Šliužo”), kurie yra išskirti iš veršelių skrandžių bei mikrobiologinės kilmės, t. y. gauti iš išgrynintos grybelio Mucor miehei kultūros.

Taip pat galime pasiūlyti įvairios kilmės fermentus kaip pavyzdžiui:

  • laktazė, skirta pieno produktų su sumažintu laktozės kiekiu gamybai;
  • lipazė, suteikianti specifinį skonį bei aromatą nokintiems sūriams;
  • transgliutaminazė, pasižyminti savybe sudaryti tvirtą ryšį tarp baltymų molekulių, dėl ko ženkliai pagerėja produkto išeiga.

Maistinės skaidulos

Maistinės skaidulos efektyviai suriša drėgmę bei skystus riebalus, suteikdamos gaminamam produktui norimą struktūrą bei konsistenciją, taip pat apsaugo sausus produktus nuo sulipimo. Priklausomai nuo galutinio produkto pasiūlysime įvairaus ilgio skaidulas – nuo 30 iki 400 mikronų.

Galime pasiūlyti įvairios kilmės maistines skaidulas: kviečių, bambukų, cukranendrių, bulvių, žirnių ir kt. Esant poreikiui galime tiekti skaidulas, pasižyminčias sumažintu dulkėtumu.

Glaudžiai bendradarbiaudami su įmonių gamintojų technologais teikiame įvairiapusę konsultaciją apie funkcinių skaidulų panaudojimą įvairių maisto produktų gamyboje.

Mikroorganizmų kultūros

Pienarūgštės – liofilizuotos arba šaldytos mezofilinės bei termofilinės pieną rauginančios kultūros, kurios naudojamos jogurto, kefyro, grietinės, rūgpienio, varškės, grūdėtos varškės, raugintų pasukų, nokintų ir nenokintų sūrių gamybai.

Nokinančios – tai kultūros, turinčios unikalų sugebėjimą suteikti sūriams specifinį bei pikantišką skonį, aromatą bei išvaizdą. Tai pelėsių ir mielių kultūros, kurios gali būti įvedamos į mišinį ir vystytis sūrio viduje.

Apsauginės – tai specialiai išskirtos  ir atrinktos bakterijos, kurios kontroliuoja patogeninių ir maisto gedimą sukeliančių mikroorganizmų augimą raugintuose pieno produktuose (grietinėje, jogurte, rūgpienyje, varškėje, fermentiniuose sūriuose ir kituose produktuose).

Probiotinės – teigiamą poveikį sveikatai darančios bakterijos, kurios šiandien plačiai naudojamos pieno pramonėje, maisto papilduose ir maisto produktuose.

Gausios studijos ‘in vitro’ su gyvūnais ir žmonėmis įrodė, kad reguliarus probiotinių kultūrų vartojimas stiprina imuninę sistemą ir mažina virškinimo sutrikimus. 

Mitybinės terpės

Mitybinės terpės skatina raugą sudarančių pienarūgščių bakterijų vystymąsi bei apsaugo nuo bakteriofagų atsiradimo ir produkto užkrėtimo. Mitybinės terpės pagrindu paruoštas raugas būna visada vienodos kokybės, kas yra labai svarbu norint pastoviai pagaminti puikios kokybės produktus.

Mitybinės terpės – tai smulkūs, balsvi milteliai, kurie, ruošiant darbinį raugą, ištirpinami vandenyje ir gautas mišinys 30 min. pakaitinamas 85°C temperatūroje. Atvėsinus iki reikiamos užraugimo temperatūros, supilamas raugas ir toliau rauginama pagal gamybinio raugo ruošimo technologiją.

Maisto dažikliai

Siūlome visą eilę augalinės kilmės dažančių ekstraktų bei miltelių, kurių pagalba gaunama plati gama atspalvių, atitinkančių gaminamo produkto aromatą bei skonį.

Renkantis dažiklius reikia įvertinti gamybos sąlygas, gaminamo produkto sudėtį, įpakavimo medžiagas bei produkto galiojimo laiką. Priklausomai nuo gaminamo produkto sudėties, siūlome naudoti dažiklius, tirpius vandenyje arba tirpius riebaluose.

Esant poreikiui naudoti dažiklius, kurie neženklinami E raidėmis, galime pasiūlyti dažančius ekstraktus, kurie yra pagaminti iš vaisių, daržovių, uogų bei prieskoninių žolelių naudojant paprasčiausią ekstakcijos metodą. Perdirbant tokias žaliavas, kaip morkos, dažinis dygminas, ilgoji ciberžolė, raudonieji kopūstai, špinatai ir daugelį kitų gaunami įvairūs atspalviai nuo gelsvų, rusvų, žalsvų iki rudų.

Glaudžiai bendradarbiaudami su savo tiekėjais ir remdamiesi jų žiniomis bei patirtimi, teikiame gamintojams įvairiapusę technologinę pagalbą dėl mūsų siūlomų maistinių dažiklių panaudojimo.

Stabilizavimo emulgavimo sistemos

Tai lengvai naudojami atskirų funkcinių ingredientų mišiniai, užtikrinantys produktų su norimomis savybėmis pagaminimą bei sumažinantys dozavimo klaidų galimybę. Specialiai parinkti ingredientai sumaišomi tam tikromis proporcijomis kad gauti optimalų efektą. Maišomų ingredientų suderinamumas užtikrina mažesnę funkcinės sistemos dozaciją, kas lemia mažesnę produkto savikainą.

Tirštikliai

Hidrokoloidai yra vandenyje tirpūs polisacharidai, kuriuos naudojant mažomis dozėmis gaunamas stiprus funkcinis (tirštinimo, gelio sudarymo ar stabilizavimo) efektas. Įvairių pieno produktų gamybai siūlomi šie tirštikliai:

  • pektinas – tai didelės molekulinės masės polimerinis karbohidratas. Aukšto bei žemo esterifikacijos laipsnio pektinai suteikia produktui norimą klampumą bei tekstūrą, kreminę konsistenciją, stabilizuoja gelio struktūrą bei apsaugo nuo sinerezės.
  • karagenanai, kurie gaunamas iš raudonųjų jūros dumblių. Dažniausiai tai visų trijų karagenanų rūšių – kappa, iota, lambda – mišiniai. Dėl puikios sąveikos su pieno baltymais karagenanai plačiai naudojami pieno produktų gamyboje. Jie suteikia produktui norimą konsistenciją, stabdo išrūgų išsiskyrimą, suteikia norimą struktūrą lydytiems sūriams bei apsaugo pvz. nuo kakavos dalelių nusėdimo šokoladiniame piene.
  • saldžiųjų ceratonijų derva (Locust Bean Gum) – tai stabilizatorius, tirštinimo agentas bei tekstūros modifikatorius, gaunamas iš saldžiavaisio pupmedžio sėklų. Naudojamas mišiniuose su kitais hidrokoloidais, šis ingredientas suteikia geliui stiprumą bei norimą struktūrą.
  • Guaro derva gaunama iš Guaro krūmo sėklų. Tai vienas rentabiliausių tekstūratorių, suteikiančių norimą produkto klampumą žemose temperatūrose. Jis puikiai veikia sąveikoje su ksantano derva.
  • ksantano derva. Šį hidrokoloidą gamina mikroorganizmas Xanthomonas campestris fermentacijos proceso metu. Tai puikus tirštiklis, ypač efektyvus vandeninėse emulsijose bei suspensijose, pasižymintis dideliu stabilumu plačiose temperatūrų bei pH reikšmių ribose.
  • alginatai gaunami iš rudųjų jūros dumblių, plačiai naudojami kaip stabilizuojantis, tirštinantis bei gelį sudarantis agentas.

Vaisių bei daržovių milteliai

Vaisių ir daržovių milteliai gaminami džiovinant vaisių ir daržovių sultis arba minkštimą.

Džiovinimui naudojami 4 metodai:

  • šaltas džiovinimas išpurškiant;
  • džiovinimas išpurškimo būdu žemoje temperatūroje;
  • vakuuminio džiovinimo metodas;
  • būgninio džiovinimo būdas.

Visi šie metodai leidžia pasiekti reikiamus skonio, struktūros, smulkumo bei tirpumo rodiklius.

Mūsų tiekėjų turima unikali gamybos įranga leidžia pagaminti miltelius šalto džiovinimo būdu, kuris yra unikalus ir retas pasaulyje. Taip pagaminti produktai būna ryškių spalvų ir ypač “šviežio” skonio. Šaltas džiovinimo būdas yra naudojamas gaminant vaisių ir daržovių miltelius, skirtus kūdikių ir vaikų maistui, nes džiovinant tokiu būdu, produkte maksimaliai išlieka vertingiausios maistinės medžiagos.

Be standartinių produktų, galime pasiūlyti vaisių ir daržovių miltelius su didesniu ar mažesniu vaisių ir daržovių kiekiu juose, kartu panaudojant skirtingus nešėjus.Naudojant įvairių dydžių sietus, gaunami įvairaus smulkumo produktai – nuo dribsnių ir granulių iki miltelių.